“Miks sa selle muudatusega kaasa ei lähe, miks sa protesteerid?”
Olen palju seda küsimust küsinud, kui ma näen end pidurit tõmbamas. Seda küsimust (küll leebemas sõnastuses) on minu käest küsinud ka mu kallid kolleegid erinevatest organisatsioonidest ja olukordadest.

🤔 Mis ma oskan öelda?
Paljastan kõigepealt oma kiivalt hoitud saladuse 😀: mind ei ole väga kerge muuta, kui stiimul selleks tuleb väljastpoolt. Teine saladus on see, et ilmselt on enamus meist sellised.

On palju põhjuseid, miks ma kohe muudatusega kaasa ei torma. Osa neist on vastuste puudumine elementaarsetele küsimustele, millele tuleb enne teele minekut leida vastused:
⚡ Miks me seda muudatust teeme?
⚡ Mis probleemi me üldse lahendame?
⚡ Kuhu me selle muutusega peaksime välja jõudma?
⚡ Kes teeb, kuidas, mida ja millal selleks, et see muutus tehtud saaks?
⚡ Kas see muutus on ka läbi rääkinud, joondanud või räägib iga juht erinevat juttu?
⚡ Kust tuleb aeg ja muud ressursid selle kõige läbiviimiseks?
⚡ Mis minu kui x osakonna inimese jaoks muutub?

Reaalsuses on neid küsimusi veelgi. Nendele vastuste leidmine aitab esiteks projekti- ja muudatustiimil eesmärgipärasemalt, ühtsemalt ja selgemalt edasi minna. Teine (justkui kaasnev) boonus on see, et
🙌 ligi 50% vastupanust on võimalik ennetada kui nende küsimuste vastuste põhjal teha väga head selgitustööd organisatsioonis. Loogiline, kas pole? Kui tead, miks ja mida tehakse, siis on palju lihtsam kaasa minna.

♦♦♦♦♦

📣 📣 Minu kirg on aidata organisatsioonidel toimimine sujuvaks ja inimkeskseks kujundada: et äri ja inimesed koos õitseks! Kui vajad selles tuge, olen olemas kui interim juht, mentor või koolitaja.

Valiku minu poolt pakutavatest teenustest leiad teenuste lehelt.
Minu töiste tegemiste portfelli saad vaadata LinkedInist.

📩 Saada mulle sõnum LinkedIni või kirjuta tiina@sakkos.ee