Kui aus peab organisatsioonis muudatuste tegemisel olema ja kas peab ka põhjustest rääkima?

Just täpselt seda on mu käest küsitud.

Ma arvan, et väga palju ja ausalt tasub rääkida nende inimestega, kellega koos muudatust tehakse ja kes sellest otseselt mõjutatud on. Näiteks muudatuste tegija tiim ja inimesed/tiimid, kes saavad muudatustest mõjutatud peaksid kindlasti teadma, mis toimub ja miks. Infot võiks jagada kogu ettevõttele, kui tegemist on suuremat sorti muudatusega.

Miks põhjustest rääkida ja miks olla aus? Sest inimesed tulevad muudatustega kaasa, kui nad saavad aru, miks seda tehakse ning põhjustes ollakse siirad. “Soovime kliendile pakkuda paremat/stabiilsemat teenust/toodet”, “Tahame ettevõttes luua sees selgema töökorralduse”, “Peame end kohendama uuele seadusandlusele vastavaks” vms on muudatuse põhjuseks päris loogiline. Või kasvõi “Meil on vaja kulusid kokku hoida, sest tulude pool kahanes ootamatult.”

Välja saab ka tuua, mis juhtub siis, kui seda muudatust ei tehta või edasi lükatakse. See loob konteksti, millega saab inimesena end samastada ja millele kaasa aidata.

Igasugu keerutamised või musta valgeks rääkimised nähakse üsna pea läbi. Kui sõnumi “Teeme struktuurimuudatusi, et paremini toimida” varjus viiakse läbi massilisi koondamisi, on üsna pea tegelik põhjus (kulude kokkuhoid) niikuinii selge. Kui aga seda põhjust ametlikult ei tunnistata, tekitab see inimestes pigem usaldamatust ning vajadust kulisside taga palju (taga) rääkida ja seeläbi end organisatsioonile vastandada.

 

♦♦♦♦♦

Minu töiste tegemiste portfelli saad vaadata LinkedInist.

Valiku minu poolt pakutavatest teenustest leiad teenuste lehelt. Samas, iga organisatsiooniga koostöö on unikaalne ning seepärast räägime läbi, kuidas saan just sinule vajalikku väärtust pakkuda!